Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

  Kurumumuzda 18 Mart Çanakkale Zaferi Anma Etkinliği
  27.03.2023

            Kurumumuzda yürütülen sosyal ve kültürel faaliyetler kapsamında açılmış olan drama kursunda oluşturulan tiyatro grubu tarafından 22 Mart 2023 günü "Çanakkale Zaferi" ve "Silahını vermeyen Şehit" isimli oyunlar Ceza İnfaz Kurumumuz konferans salonunda sahnelenmiştir. Oyunumuza Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Kurtça EKER, Garnizon Komutanı, Adalet Komisyonu başkanı, Baro Başkanı, 3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, Başsavcı Vekili, Cumhuriyet Savcısı, İl Emniyet Müdür Yardımcısı, Efeler ilçe Müftüsü, Gençlik Merkezi Müdürü, Kurum Müdürleri, kurum personeli ve hükümlü/tutuklular  katılmışlardır.

             Programımız ilk önce saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlamış olup, sonrasında Kurum Öğretmeni İbrahim AL tarafından Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı konulu konferans verilmiş, ardından "Çanakkale Zaferi" ve "Silahını vermeyen Şehit" isimli oyunlar sahnelenmiştir. Tiyatro bitiminden Ceza infaz Kurumu Vaizimiz Cem Burak ÇINAR tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti yapılarak tüm şehitlerimiz için dua edilmiştir.

           Aydın Cumhuriyet Başsavcımız Kurtça EKER, tiyatroyu grubunu oluşturan Drama Öğretmeni Candan TUNCER’e teşekkür plaketi sunarak, tiyatroya katılan hükümlü ve tutuklulara teşekkür etmiştir. Etkinlik bitiminde, Jandarma bölük komutanlığı ve kurum personeli tarafından ortaklaşa olarak hükümlü ve tutuklulara, şehit ve gazilerimiz için lokma dağıtımı yapılmıştır.

  Adres

  Osman Yozgatlı Mahallesi Atatürk Bulvarı No:180/1 Efeler / AYDIN

  Telefon

  0(256)2261774 - 2261792

  0(256)2261772

  E-Posta

  aydin.etcikisaretadalet.gov.tr